ПочетнаВестиЦЕЛА НЕДЕЛА СОНЦЕ И ДОЖД – еве што најавува УХМР за во...

ЦЕЛА НЕДЕЛА СОНЦЕ И ДОЖД – еве што најавува УХМР за во следните денови, особено за во среда!

Нестабилно време со променливи температури ќе се задржи до крајот на неделава.

Од УХМР информираат дека утре ќе преовладува сончево и топло време. Во среда кон крајот на денот ќе има дестабилизација со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во четврток ќе дува умерен до засилен северен ветер, што ќе услови температурата да се намали за неколку степени, а од петок температурата повторно ќе биде во пораст.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ