Магазин

Јована Јеремиќ се надмина себеси: Долари со нејзиниот лик стави низ цело тело (ВИДЕО)

Водителката на викенд изданието на „Ново утро“ на Пинк, Јована Јеремиќ повторно привлече огромно внимание во јавноста со својот денешен стајлинг, а нејзините фотографии...

Спорт

Македонските надежи до 18 години одигра нерешено со Романија

Македонската репрезентација составена од фудбалери до 18 години денеска го одигра првиот од двата контролни меча против соодветната селекција на Романија. На тренинг центарот...

Официјално: Македонија Ѓорче Петров – ЦСКА Софија, ќе се игра во Скопје!

И дефинитивно мечот меѓу Македонија Ѓорче Петров и ЦСКА Софија ќе се игра на теренот на „Куќата на фудбалот“ при Фудбалската федерација на Македонија. Ова...

СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

Хроника

Временска Прогноза

Skopje
clear sky
5.8 ° C
5.8 °
5.8 °
70 %
1kmh
0 %
Fri
19 °
Sat
22 °
Sun
15 °
Mon
9 °
Tue
5 °

Хороскоп

СВЕТ

ВИСТИНСКА БОМБА ЕКСПЛОДИРА ВО СУДОТ ВО ПОДГОРИЦА! Има загинати и повредени (ВИДЕО)

Од Полициската управа неофицијално ја соопштија веста дека во Основниот суд во Подгорица дошло до експлозија. Триесет и деветгодишниот М.Б е убиен откако активирал рачна...

ЕКОНОМИЈА

Зголемен откупот на земјоделски производи

Откупот и продажбата на земјоделски производи во второто тримесечје од 2022 година е 3.369.003.000 денари што во однос на истиот период лени претставува зголемување...

Трошоците на живот во јули со раст од 1,9 проценти на месечно, а за 16 отсто на годишно ниво

Трошоците на живот во јули во однос на јуни годинава во државава се зголемени за 1,9 проценти, а цените на мало за 2,5 проценти....

Власта да прифати покачување на платите во јавниот сектор, пари има, нека престанат со крадење

СДСМ и ДУИ да поддржат зголемување на платите во јавниот сектор. Работниците се во право кога протестираат и бараат поголеми плати. Предлогот за линеарно зголемување...

По долг период, падна цената на нафтата

Вредноста на барелот на лондонскиот пазар утринава изнесува 109 долари, што е пад од 3,55 отсто. Истовремено, на американскиот пазар барелот се тргува по...

Инфлацијата ја изеде и покачената плата, се искачи за 7,6 отсто

Инфлацијата ја изеде и покачената минимална плата. Според државната статистика, во февруари трошоците за живот биле за 7,6% поголеми споредено со истиот месец лани....

Нова генерација хидроизолациони продукти за бетон

spot_img

ТВИТ НА ДЕНОТ

Министерот не носел маска на операција… е добро де, сите знаат дека вирусот напаѓа после 10 саат навечер. https://twitter.com/glinenaa/status/1369624611462250501?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1369624611462250501%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fkurir.mk%2Ftvitovi%2Fministerot-ne-nosel-maska-na-operacija-e-dobro-de-site-znaat-deka-virusot-napagja-posle-10-navecher%2F
spot_imgspot_img

Храна

Здравје

АВТОМОБИЛИ

spot_img

НАЈНОВО

НАЈЧИТАНИ