ПочетнаВестиМакедонијаИ ДЕНЕСКА ПРОТЕСТ ВО 19 ЧАСОТ: Од Влада преку МНР до Собрание

И ДЕНЕСКА ПРОТЕСТ ВО 19 ЧАСОТ: Од Влада преку МНР до Собрание

„Ултиматум, не благодарам“ повикува на масовен и мирен протест вечерва во 19:00 часот. Повторно пред Влада преку МНР до Собрание.

-Да кажеме не на бугаразицијата. Не за полициските инфилтрати и не за полициското насилство. Да излеземе масовно и достоинствено, стои во поканата.

Граѓаните и денеска масовно ќе се спротивстават на понижувачкиот предлог за Македонија со кој се прифаќаат сите бугарските услови.

Веќе неколку дена голем број граѓани протестираат искажувајќи дека се против францускиот предлог.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ