ПочетнаВестиМакедонијаДожд, ветер и пад на температурите- на повисоките места и снег

Дожд, ветер и пад на температурите- на повисоките места и снег

Промена на времето се очекува од петок и во деновите од викендот. Ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни и пообилни. Локално ќе наврнат и над 20 литри на метар квадратен.

Синоптичарите најавуваат и грмежи и засилен ветер. Поради продор на постудена воздушна маса во недела на планините и на некои повисоки места се очекуваат врнежи од снег и позначително опаѓање на дневните температури.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ