ПочетнаВестиЕве какво време не очекува до крајот на денот

Еве какво време не очекува до крајот на денот

Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и умерен ветер од југозападен правец.

Како што информира УХМР, утре се очекува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд особено попладне и во вечерните часови. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од 8 до 16, а дневната од 20 до 29 степени.

Во Скопје, претежно облачно со повремен дожд попладне и во вечерните часови. Ќе дува умерен јужен ветер. Утринската температура ќе биде околу 13, а дневната ќе достигне до 23 степени.

Во четврток ќе има локален дожд, претежно во западните делови, а ќе дува засилен северозападен ветер, кој ќе услови значително опаѓање на дневните температури. Потоа во нередните денови времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен благ пораст.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ