ПочетнаВестиПОДГОТВЕТЕ СЕ: Од четврток топол бран, најавени температури над 40 степени

ПОДГОТВЕТЕ СЕ: Од четврток топол бран, најавени температури над 40 степени

Од четврток до недела подрачјето на нашата земја ќе биде под влијание на топол бран и во поголем дел од земјава ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Особено топло ќе биде во петок и за време на викендот кога подрачјето на нашата земја ќе биде под влијание на топол бран.

Дневната температура на места ќе надминува 40 степени, информираат од УХМР.

И во Скопското подрачје дневната температура во овие денови ќе биде околу 40 степени.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ