ПочетнаВестиПендаровски исфиркан во родниот Галничник: Предавник, не продадовте на Бугарија

Пендаровски исфиркан во родниот Галничник: Предавник, не продадовте на Бугарија

Пендаровски денес е во Галичник од каде и потекнува, а денес е присутен затоа што како претседател е покровител на Галичката свадба.

Тој додека поминуваше помеѓу граѓаните се служаа свитежи упатени кон него, а тој не се си сврте кон сопствениот народ.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ