ПочетнаВестиПочина млад затвореник, познат неговиот идентитет

Почина млад затвореник, познат неговиот идентитет

На 15.09.2020 во 20:55 часот во СВР Куманово, од Затвор Куманово-Отворено одделение Крива Паланка било пријавено дека во затворот починал осуденикот О.Р.(44) од Куманово.

Увид извршиле екипа од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Крива Паланка и лекар од Здравствен дом Куманово, кој констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител врз телото на починатиот ќе се врши обдукција.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ