ПочетнаВестиУапсен охриѓанец фатен со дрога

Уапсен охриѓанец фатен со дрога

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера на булевар „Туристичка“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода 45-годишниот Н.М. од Охрид, затоа што при преглед во патничко возило „фиат мареа“, со струшки регистарски ознаки, во кое се наоѓал, биле пронајдени марихуана и семки од канабис сатива.

Н.М. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира полицијата.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ