ПочетнаСпортРакометМанасков го пропушта најважниот клупски меч во сезоната!

Манасков го пропушта најважниот клупски меч во сезоната!

Дејан Манасков не е во составот на Веспрем за полуфиналната пресметка против Кјелце.

Нашиот репрезентативец не е на списокот на тренерот Момир Илиќ, Манасков долго време се бореше со повредата, па тоа е една од причините што го пропушта првиот дуел во полуфиналето на Ф4 во Лигата на шампионите.

Завршниот турнир се игра во Келн, Веспрем се среќава со Кјелце од 15-15 часот, додека Кил со Барселона од 18 часот.

Состав Веспрем:

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ