ПочетнаВестиРачна бомба пронајдена во селска црква во Кичево

Рачна бомба пронајдена во селска црква во Кичево

Рачна бомба која потекнува од Втората светска војна била пронајдена во објект во склоп на селската црква во селото Дупјани

Бомбата ја пронашол 46-годишниот Д.П. од Кичево при реконструкција на објектот.

Од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување експлозивната направа е подигната за понатамошна постапка.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ