ПочетнаВестиАпсење во Струмица

Апсење во Струмица

Полициски службеници од Полициска станица Струмица синоќа околу 10 часот по полноќ, на улица „Ѓорги Василев“ го лишиле од слобода И.У. (32) од Струмица, за кого била распишана потерница поради бегство од затвор, информира МВР.

Во 03.30 часот лицето е предадено во Затвор Идризово за доиздржување на затворската казна, на која бил осуден поради повеќе сторени кривични дела.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ