ПочетнаВестиДенот на независноста неработен за сите граѓани

Денот на независноста неработен за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека согласно со Законот за празниците, 8 септември 2020 година (среда), Денот на независноста, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните во државава им го честита Денот на независноста.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ