ПочетнаВестиМакедонијаФк Тетекс -Војводи: Заслужуваме прва лига

Фк Тетекс -Војводи: Заслужуваме прва лига

„Тетекс е на добар пат кој води кон огромен успех! Следуваат подобри денови за клубот и негово повторно враќање во Првата македонска лига!

По тој повод, апелираме до сите компании, до бизнис секторот и сите поединци во Тетово и Македонија кои имаат можност да дадат свој придонес во развој на клубот, во развој на младинските категории, во развој на спортот.

Ајде, да почнеме заеднички да чекориме кон нашата единствената цел и да го вивнеме клубот меѓу најуспешните, пласман во Првата лига.

Ве очекуваме во среда (01.11.2023 годона) во 19 часот во музичко училиште на средба на која покрај нашите планови и очекувања, ќе биде даден и отчет за досега сработеното.

Нашиот клуб, нашата историја и навивачите го заслужуваат!“ велат од управата на клубот.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ