ПочетнаВестиМакедонијаПосебен сообраќаен режим во Скопје поради протести

Посебен сообраќаен режим во Скопје поради протести

Поради одржување на два најавени протеста, денеска од 11 до 14:30 часот, Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на централното подрачје на градот, информираше Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат да се почитуваат наредбите што ќе ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците каде ќе се одвиваат протестите.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ