ПочетнаВестиЃорѓија Сајкоски и УЖ на ВМРО-ДПМНЕ собираа донации за настраданите во земјотресот...

Ѓорѓија Сајкоски и УЖ на ВМРО-ДПМНЕ собираа донации за настраданите во земјотресот во Турција

По големите земјотреси во Турција солидарност и хуманост покажаа и Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓија Сајкоски по иницијатива на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ.
Во соработка со Општинските комитети беа собрани скромни средства за помош на настраданите, она што им е најпотребно во овие мигови.

Сочуство до семејствата кои ги изгубија своите најблиски во овој разорен земјотрес. Ние како народ сме должни да помогнеме на оние на кои сега најмногу им требаме.
Веруваме дека хуманоста и солидарноста на луѓето како од Република Македонија така и од целиот свет ќе помогнат за што побрзо санирање на штетите настанати од земјотресот.

Линк тука

 

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ