ПочетнаМагазинХранаЈОГУРТ ПИТА! Едноставен и вкусен десерт! (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

ЈОГУРТ ПИТА! Едноставен и вкусен десерт! (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Вкусна торта со фил од јогурт која ќе ве заслади после ручекот, а може да ја послужите и кога ќе ви дојдат гости

Кога ќе ја пробате, нема да можете да престанете да ја јадете.

Состојки:

За тестото:

2 жолчки
80 гр шеќер
80 гр путер
200 гр брашно
1 лажичка прашок за пециво
1/2 лажичка ванилин шеќер
За фил:

400 гр јогурт
80 гр шеќер
30 гр брашно
2 белки

За украсување:

шеќер во прав

Подготовката погледнете ја на видеото подолу:

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ