asd
ПочетнаМагазинЗабаваНова песна на раперот Kixter

Нова песна на раперот Kixter

Од нашата категорија “Поддршка за млади таленти издвојуваме :
Охридскиот млад талентиран рапер Кристијан Танески Kixter со нова песна Bayern.
Тој има објавено повеќе од 10 свои песни. Од скоро е дел од Nueva.
Nueva се група млади талентирани дечки .

– ” Со “Bayern” започнав нов лист од мојата кариера затоа што е првата песна издадена од “Nueva” .
Од оваа песна па натака Nueva е мојот тим во кој што сме неколку артисти и продуценти. Наскоро доаѓаат многу нови и големи проекти.
Конретно за “Bayern” сакам да се заблагодарам на Никола Ставрески кој е најзаслужен за тоа како изгледа спотот и посебна благодарност би сакал да изразам на Никола Николоски Nikx за автентичниот дизајн”

Песната може да ја слушнете во продолжение :

 

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ