ПочетнаВестиОд утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за јавен превоз

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за јавен превоз

Од утре повторно ќе важат бесплатните годишни средношколски билети за користење на јавниот превоз, информира Јавното сообраќајно претпријатие Скопје.

Од ЈСП потсетуваат дека од пред три месеца во функција се и бесплатните годишни студентски билети.

Посочуваат дека и натаму не важи одлуката за бесплатен превоз за возрасни лица, жени со 62 години и мажи со 64 години во вторник, петок, сабота и недела.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ