ПочетнаВестиОграбена црквата Свети Атанасиј во Радиовце

Ограбена црквата Свети Атанасиј во Радиовце

Во тетовската полиција вчера е пријавена кражба на пари од црквата Свети Атанасиј во Радиовце. Според пријавувачот кражбата се случила ноќта помеѓу неделата и понеделникот.

-Случајот во СВР Тетово вчера во 8 часот и 20 минути, го пријавил М.П.(29) од Радиовце Во периодот помеѓу 30 и 31 август годинава, засега непознати сторители од црквата одзеле парични средства, информираат од СВР Тетово.

По пријавата извршен е увид и се преземаат мерки за откривање на сторителите и расчистување и документирање на случајот.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ