ПочетнаВестиХроникаСкопјанец со нож им се заканувал на вработени во казино

Скопјанец со нож им се заканувал на вработени во казино

Денеска (29.11.2023), полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода К.Ж.(27) од Скопје, затоа што претходно во казино во населба Ново Лисиче со остар предмет се заканувал на вработените.

Кај него бил пронајдени одземен предметот, а тој бил задржан во полициска станица.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ