asd
ПочетнаМагазинЗдравјеПијалок за зајакнување на имунитетот

Пијалок за зајакнување на имунитетот

Ако телото функционира непречено, имунолошкиот систем доживува помалку стрес. Можете да му обезбедите на организмот имунолошка одбрана со еден пијалок. Сето тоа се наоѓа во пијалок направен од јаболков оцет, лимон и мед. Сите компоненти на овој чудесен состав се познати по своите антимикробни дејства, како и по содржината на висок процент на витамини.

Пиењето чај од камилица со јаболков оцет може да помогне во нормализирање на шеќерот во крвта и одржување на енергијата. Покрај тоа, овој пијалок ќе ја намали количината на лош холестерол во организмот.

Како да подготвите пијалок за зајакнување на имунитетот со јаболков оцет?

Неопходно е:

2 чаши топла вода

2 до 3 кесички чај од камилица

30 мл јаболков оцет

30 мл исцеден сок од лимон

1 лажица органски мед.

Подготовка: Истурете врела вода на кесичките чај од камилица и оставете така околу десет минути. Истурете го чајот во чајник, а потоа додадете сок од лимон, јаболков оцет и мед. Промешајте

Пијте го добиениот чај во текот на денот, а може да го оладите во фрижидер и да го пиете кога сте жедни.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ