ПочетнаВестиПрилепчанец пријавил: Фрлена запалива материја во дворот од неговата куќа- еве што...

Прилепчанец пријавил: Фрлена запалива материја во дворот од неговата куќа- еве што било опожарено

Во Полициската станица Прилеп, З.С. (61) од Прилеп, на 26.04.2021 во 03.00 часот, пријавил дека неколку минути претходно едно лице фрлило запалива материја во дворот од неговата куќа, при што биле опожарени дворното место пред влезот од куќата, дел од терасата и од sидот и еден прозорец.

Повредени лица нема, а огнот бил изгаснат од оштетениот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОРКурир

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ