ПочетнаМагазинЗабаваПристигна Barner во Македонија!

Пристигна Barner во Македонија!

Во Македонија пристигна Barner, еден од најпознатите брендови за очила со заштита од сино-виолетова какo и ЛЕД светлина. Тие се најиновативните и најдобрите очила со заштитни стакла кои постојат на светскиот пазар.

ЗОШТО ОЧИЛА ЗА ЕКРАН?
Ние живееме целосно опкружени со екрани, поминувајќи во просек скоро девет часа на ден, пред дигитални уреди. Сите овие уреди емитуваат сина светлина, а кога нашите очи не се заштитени од ова прекумерно изложување, светлината може да биде штетна.
КАКО ФУНКЦИОНИРААТ?
Леќите на Barner имаат специјално изработена обвивка за луѓе кои поминуваат многу време во затворени простории и се изложени на сино-виолетова и ЛЕД-светлина од дигитални уреди како што се: компјутери, паметни телефони, телевизори и таблети.
Високо квалитетните CR39 органски леќи блокираат 100% од сината светлина на 400nm и 40% од сината светлина на спектар од 430nm – 450nm.

ПРИДОБИВКИ
Од подобрување на вашиот сон, до зголемување на вашиот фокус, придобивките од очилата со заштита од сино-виолетова светлина Barner очилата драстично ќе го подобрат вашиот квалитет на живот.

СОВРШЕНА ЗАШТИТА
Заштитните леќи на Barner очилата се обложени со ултра тенки слоеви кои се отпорни на гребење, анти-статички односно не задржуваат прашина, хидрофобни односно не задржуваат капки вода и лесно се чистат.

Ах и не ви спомнавме, тешки се само 22 грама!

Barner својата промоција месецов ја имаат во Public Room каде што самите ќе можете да ги погледнете и да се уверите во нивните придобивки!

BARNER еден месец на гости во Public Room ! 😊Дојдете и "запознајте" се со нашите очила и бенефитите кои тие ги нудат…

Posted by BARNER_Macedonia on Wednesday, September 23, 2020

Сите модели на очила можете да ги погледнете на www.screenglasses.mk

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ