ПочетнаВестиПронајдени 12 чаури во дворовите на двајца скопјани

Пронајдени 12 чаури во дворовите на двајца скопјани

Шеесетгодишниот Ф.К. од Скопје во Полициската станица Бит Пазар пријавил дека вчера слушнал пукање, по што излегол во дворот од куќата на ул. „Места“ и пронашол осум чаури.

Според пријавеното, исто така, и кај неговиот роднина Ф.К.(46) од истата улица биле пронајдени четири чаури и еден неиспукан куршум.

МВР информира дека шовредени лица нема. Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ