ПочетнаВестиМакедонијаКомпании од повеќе дејности на нов протест пред Министерството за финансии

Компании од повеќе дејности на нов протест пред Министерството за финансии

Туристичко-угостителскиот сектор, игритеките, сметководителите и танц-клубовите денеска повторно ќе протестираат пред Министерството за финансии.

Бараат исполнување на нивните барања и финансиска помош за компаниите. Велат, поради пандемијата со коронавирусот, компаниите им се пред колапс, а дел од нив и ги затвориле.

Конкретни во своите барања, бараат помош и мерки од државата, бидејќи во спротивно како што велат голем број лица ќе останат без работа поради неможност за исплата на платите и покривање на останатите тековни трошоци.

ИЗВОРКурир

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ