ПочетнаВестиСкопјанец со прострелна рана донесен во Градска болница

Скопјанец со прострелна рана донесен во Градска болница

Момче со прострелна рана во нозете било донесено во Градската болница во Скопје.

-Вчера во 23:18 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив бил донесен 25-годишниот Е.Ф. од село Арачиново со прострелна рана во долните екстремитети. Според пријавеното, тој додека се движел на ул.„11“ во село Арачиново, почувствувал болка во долните екстремитети, најверојатно од заскитан куршум. Се преземаат мерки за расчистување на случајот – информира МВР.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ