asd
ПочетнаВестиТепачка во банка во Велес

Тепачка во банка во Велес

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирусот настанала тепачка во банка во Велес.

„На 17.08.2020 во 12:40 часот 34-годишниот Б.А. од Велес, вработен како обезбедување во банка, пријавил дека додека извршувал работни задачи, бил физички нападнат од 52-годишниот Б.Ш. од Велес. Според пријавеното, на нападот му претходела вербална расправија поради непочитување на протоколите за заштита од Ковид-19 од страна на пријавениот. Тој бил приведен во Полициската станица Велес и по целосно расчистување и документирање на настанот ќе следи соодветен поднесок“, информира МВР.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ