ПочетнаВестиХроникаТешка сообраќајна несреќа на патот Ресен – Битола, загинаа две лица

Тешка сообраќајна несреќа на патот Ресен – Битола, загинаа две лица

Во тешката сообраќајна несреќа која се случи доцна попладнево на патот Ресен – Битола загинаа две млади момчиња од Охрид. Станува збор за момчиња на возраст од 27 години, кои загинале на самото место на несреќата.

Двете момчиња загинале откако удриле во камионот со албански регистерски таблици. Подоцна на нив налетало возилото со битолски регистерски таблици, кое удрило во нивното возило.

” Денеска, околу 13 часот и 40 минути на местото викано „Макази“ на излез од Ресен, во правец на Битола, дошло до судар помеѓу патничко возило Мерцедес со охридски регистарки таблички и товарно возило Волво. Со повреди се здобиле две машки лица од патничкото возило, кои починале на лице место, информираат од полицијата.”

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ