asd
ПочетнаМагазинЗабаваВИДЕО: Критичарите воодушевени од новиот филм со Рајан Гослинг – Исклучително добро...

ВИДЕО: Критичарите воодушевени од новиот филм со Рајан Гослинг – Исклучително добро направена приказна

Филмот „The Fall Guy“ во кој главните улоги ги толкуваат Емили Блант и Рајан Гослинг ги воодушеви критичарите.

Во филмот се следи приказната на каскадерот Колт Сиверс (Рајан Гослинг), кој се враќа на работа откако ќе исчезне големата ѕвезда на претстојниот филм на неговата поранешна девојка, Џоди Морено (Емили Блант).

Судејќи според актуелните критики, филмот им се допадна на многу критичари. Досега има висока оценка од 87 проценти на Rotten Tomatoes, а критичарите напишаа дека е одлична почит за сите каскадери во филмовите.

Мет Донато од Inverse напиша за филмот: „Љубовно писмо исполнето со забава до потценетите каскадерски професии.“

Дејвид Страв од Ролинг Стоун особено ја пофали хемијата меѓу главните актери. Тој напиша: „Fall Guy изгледа не се разликува од десетици други акциони филмови. И тогаш Гослинг и Блант почнуваат да флертуваат и да се караат еден со друг, и се чувствувате како да лебдите една педа над вашето седиште“.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ