ПочетнаВестиНови одлуки со цел справување со коронавирусот

Нови одлуки со цел справување со коронавирусот

Владата на седницата која ја одржа денеска донесе одлуки и нови мерки со цел справување со коронавирусот. Меѓу нив, онлајн работа на државни и јавна администрација, автобуси со половина капацитет да возат и работата на економските субјекти да заврши до 23 часот.

– Препорака до цела државна и јавна администрација до ошпштините и судовите согласно механизмот на работа, работниот процес да се одвива во смени, редуцирано или онлајн од дома
– Автобусите да возат со 50% намален капацитет
– Сите економски субјекти да работат до 23 часот

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ