ПочетнаВестиЗапалени автомобили во Скопје

Запалени автомобили во Скопје

На 26.08.2020 околу 04.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица Ордан Чопела во Скопје настанал пожар во патничко возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на М.Ф..

Од пожарот биле зафатени и возилата „Голф“, сопственост на С.Н., „Мерцедес“, сопственост на Д.Е. и „Опел корса“ без регистарски ознаки.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ