ПочетнаМагазинЉубовАКО САКАШ ДА ГО ПРОМЕНИШ СВЕТОТ САКАЈ ГО СЕМЕЈСТВОТО!

АКО САКАШ ДА ГО ПРОМЕНИШ СВЕТОТ САКАЈ ГО СЕМЕЈСТВОТО!

Ако сакаш да го промениш светот, почни од себе! Основа на сите вредности во светот е домот. Таму започнува се. Таму се учи за љубов, однесување, за прегратка, разбирање, охрабрување, помагање, за бон тон, за воспитување, креирање, создавање….

Љубовта е основа на се. Темел на општеството. Темел за децата. Темел на бракот. Темел на среќата.

Сакај го семејството, бидејќи семејството вреди повеќе од се!

ИЗВОРsemesinapovo.mk

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ