asd
ПочетнаВестиПретепан скопјанец завршил на клиника, три лица уапсени

Претепан скопјанец завршил на клиника, три лица уапсени

Три лица од Скопје биле приведени, откако претходно претепале скопјанец кој со тешки телесни повреди завршил на Клиника.

Според пријавеното синоќа во 20.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Скупи“ С.Т.(43) од Скопје бил физички нападнат од неколку непознати лица. С.Т. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

По преземени мерки од полициски службеници во Полициската станица Карпош биле приведени А.К.(40), С.К.(40) и П.К.(22), сите од Скопје.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ