ПочетнаВестиЕве колку aктивни случаи има во секој македонски град

Еве колку aктивни случаи има во секој македонски град

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 13458, бројката на оздравени пациенти е 10052, на починати е 563, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2843, информира денеска Министерството за здравство.

Денеска се евидентираат девет (9) контролни тест од вчера, а според завршените епидемиолошки анализи во моментов дистрибуцијата по градови е следна:

Скопје 5615, активни 829, Куманово 1355, активни 317, Дебар 237, активни 74, Штип 1100, активни 251, Прилеп 391, активни 57,Тетово 1180, активни 168, Струга 544, активни 150, Велес 253, активни 29, Битола 188, активни 49, ,Охрид 324, активни 67, Кавадарци 168, активни 99, Гостивар 722, активни 310, Гевгелија 39, активни 21 (7 лица од ПЕ Гевгелија се жители на Дојран, 9 на Богданци), Струмица 56, активни 21, Крива Паланка 35, активни 10, Радовиш 39, активни 10, Крушево 16, активни 0,Кочани 132, активни 30, ,Пробиштип 73, активни 18, Демир Хисар 60, активни 30, Македонски Брод 65, активни 35, Пехчево 9, активни 3, Берово 34, активни 25, Валандово 7, активни 0, Виница 63, активни 42, Делчево 27, активни 22 (7 лица од ПЕ Делчево се од Македонска Каменица), Кратово 16, активни 2,
Свети Николе 269, активни 60,Кичево 257, активни 103, Ресен 146, активни 1, Неготино 38, активни 10 (10 лица од ПЕ Неготино се жители на Демир Капија)

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ