ПочетнаСпортБарселона се договори со Депај

Барселона се договори со Депај

Екипата на Барселона постигна договор со напаѓачот на Лион, Мемфис Депај за неговите лични услови, пренесува новинарот Фабрицио Романо.

Контактите на Каталонците со играчот започнаа пред неколку дена. Сега останува клубот да се договори со Французите за цената на голгетерот. И Депај и Лион продолжуваат да ги негираат разговорите со Барса.

Од „Камп Ноу“ продолжуваат да работат на привлекување на нивната друга холандска цел – играчот од средниот ред Жоржињо Вајналдум, и покрај фактот што се уште не испратиле понуда до Ливерпул за нивниот играч.

ИЗВОРКурир

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ