ПочетнаМагазинЗдравјеБрчките на вратот и деколтето исчезнуваат за брзо време со оваа смеса

Брчките на вратот и деколтето исчезнуваат за брзо време со оваа смеса

Брчките на вратот и деколтето се многу чести. Нашето тело старее и кожата ја губи својата еластичност.

Не можеме целосно да ги отстраниме, но можеме да ги намалиме со природни лекови кои ја враќаат еластичноста на кожата.

Процесот е многу едноставен и се што ви треба е редовна примена.

Избегнувајте масно и пржено месо, индустриски преработена храна и шеќер, бидејќи акумулираните токсини значително го нарушуваат изгледот на кожата и здравјето на телото во целина. Покрај тоа, за хидратација се препорачува употреба на доволни количини вода и природни сокови.

Ви нудиме три многу специјални рецепти за отстранување на брчките на деколтето и вратот.

1. Маска од јајце, краставица и кокосово масло

Нанесете ја оваа маска еднаш неделно.

Ова е доволно за да се види трансформацијата за кратко време. Ова е поради различните хранливи материи на жолчката и неверојатните антиоксидантни својства на краставицата и маслото од кокос.

состојки:

– 1 краставица (свежа или замрзната)

– 1 жолчка

– 1 лажичка масло од кокос

Подготовка:

Земете мала краставица, излупете ја, исечете ја и ставете ја во блендер. Потоа измешајте ја заедно со жолчката и лажица масло од кокос додека не добиете паста. Смесата нанесете ја на исчистена кожа на лицето, вратот, деколтето и рацете и оставете ја да седи половина час. Исплакнете со многу ладна вода.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ