asd
ПочетнаВестиБалканЧетврти ден потрага по исчезнатиот Македонец на Халкидики

Четврти ден потрага по исчезнатиот Македонец на Халкидики

Четврти ден во Грција се трага по Македонецот кој исчезна во саботата кога силните морски струи го извлекоа на море заедно со двајца негови пријатели на плажата Мити, во Посиди на Халкидики.

Акцијата започна рано утрово со три пловни објекти и четири возила на крајбрежната страна, а според информациите од Грција, во текот на денот се очекува и пребарување со авион.

За разлика од вчера, условите за пребарување денеска се многу поповолни, што дополнително би ја олеснило потрагата.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ