ПочетнаВестиФатени дрвокрадци во кичевското с.Мамудовци

Фатени дрвокрадци во кичевското с.Мамудовци

Полицијата вчера вечер одзеле нелекално исечени дрва во кичевско.

-Вчера околу 22.00 часот, од имот во атарот на кичевското с.Мамудовци на Д.З.(40) од с.Туин, одземени се огревни дрва, за кои не поседувал соодветна документација. Со него и Б.Т.(29) и М.Т.(51), двајцата од Мамудовци, како и Л.З.(18) и Б.М.(27), двајцата од Туин бил извршен разговор во Полициското оделение Осломеј, бидејќи во 21.40 часот со своите возила блокирале локален пат во с.Мамудовци, велат од полицијата.

По целосно документирање на настанот, ОВР Кичево ќе поднесе соодветна пријава.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ