ПочетнаВестиБалканХрватски експерт: Доколку и по ова не падне владата, Македонците не заслужуваат...

Хрватски експерт: Доколку и по ова не падне владата, Македонците не заслужуваат да имаат држава

Лука Андраши, хрватски експерт кој работи на проект на ЕУ кој врши мониторинг на работата на високи државни службеници во Македонија денешните настани во Собранието ги нарече скандалозни, злосторнички и масакар на човековите права.

Тој истакна дека доколку и поле ова не падне владата, македонскиот народ не заслужува држава.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ