ПочетнаВестиМакедонијаФОТО: Мирослав Богдановски од ДОМ е вториот заболен пратеник кој дојде во...

ФОТО: Мирослав Богдановски од ДОМ е вториот заболен пратеник кој дојде во Собрание по скафандер и со сопствен автомобил

Вториот пратеник од владејачката коалиција, кој денеска присуствуваше на собраниската седница и покрај тоа што има решение за изолација како заболено лице од ковид-19 е пратеникот на зелената ДОМ, Мирослав Богдановски.

За разлика од пратеничката на СДСМ од Битола, Бисера Костадиновска Стојчевска, која пристигна со амбулантно возило, Богдановски во парламентот пристигна со сопствено возило.

ИЗВОРКурир

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ