ПочетнаСоцијални МрежиКафе во студентско бифе е 60 денари, а во Собрание 6 денари

Кафе во студентско бифе е 60 денари, а во Собрание 6 денари

Лидерот на Левица Димитар Апасиев напиша статус на Фејсбук во кој ја објави цената на турското кафе во Собранието, правејќи споредба со цената на истото во студентското бифе.

„Турско кафе во Студентско бифе = 60 денари

Турско кафе воСобраниско бифе = 6 денари

Каде бе вака, другари“, напиша Апасиев на Фејсбук.

Турско кафе у Студентско бифе = 60 ден.Турско кафе у Собраниско бифе = 6 ден.Каде бе вака, другари?#ПоздравПленумци#КласниПривилегии

Posted by Димитар Апасиев on Friday, September 18, 2020

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ