ПочетнаВестиКривична пријава против дилер од Битола

Кривична пријава против дилер од Битола

СВР Битола поднесе кривична пријава против В.Ш.(42) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

При преглед кај него полициски службеници пронашле и одзеле хероин.

ИЗВОРKurir.mk

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ