ПочетнаВестиКомисијата предлага: Трудниците да се вратат на работа и да се вакцинираат

Комисијата предлага: Трудниците да се вратат на работа и да се вакцинираат

Комисијата за заразни болести предлага укинување на ослободувањето на бремените жени од работа.

Според овој предлог, тие треба да се вратат на работните места, а им се препорачува и да примат вакцини против коронавирус.

Според Злате Мехмедовиќ, портпарол на Комисијата за заразни болести, искуствата и светските препораки се дека вакцините се потребни за заштита на бремените жени и на нивниот плод.

ИЗВОРKurir.mk

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ