asd
ПочетнаВестиНа територија на СВР Битола казнети 47 пешаци

На територија на СВР Битола казнети 47 пешаци

Денеска (24.02.2022) во периодот од 11.00 до 16.00 часот спроведена е засилена акциска контрола на територијата на СВР Битола за санкционирање на прекршоци што ги прават пешаците. Притоа изречени се 47 санкции.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи. Пешаците да го минуваат коловозот на обележан пешачки премин. Сите заеднички, со почитување на правилата, да придонесеме за побезбедни сообраќајници.

ИЗВОРKurir.mk

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ