asd
ПочетнаUncategorizedЛамбе Алабаковски објави нова песна и видео спот – хит (Видео)

Ламбе Алабаковски објави нова песна и видео спот – хит (Видео)

Македонскиот пејач Ламбе Алабаковски објави нова песна по седум години пауза, а новото музико остварување е дело на Александар Тарабунов, а текстот е на Зоран Стојановски Зонда.

По скандалот со палењето на вратата на бугарскиот културен центар во Битола, Ламбе е главна тема во Македонија.

Исто така, Ламбе ќе биде една од ѕвездите на годишнешниот „Пивофест“ во Прилеп.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ