ПочетнаВестиТРАГЕДИЈА: Маж се удави во Охридското Езеро

ТРАГЕДИЈА: Маж се удави во Охридското Езеро

На 30.07.2022 околу 15.15 часот во СВР Охрид е пријавено дека на плажа пред хотел на охридското крајбрежје, од водите на Охридското Езеро бил извлечен Р.М. (77) од селото Пласница, Македонски Брод.

По извршена реанимација, од страна на Итна медицинска помош кај лицето била констатирана смрт, без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител, телото е предадено на семејството.

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ