ПочетнаСпортФудбалMeси: Мојот најголем сон е да добијам титула во овој дрес

Meси: Мојот најголем сон е да добијам титула во овој дрес

Аргентинскиот фудбалер Лионел Меси ги сподели своите очекувања од Копа Америка.

– Ние работиме добро, но ни треба победа. Секогаш е важно да започнете со три бода затоа што ви дава мир на умот. Знаеме дека ова е тешко, но се надеваме дека можеме да го постигнеме. И покрај фактот дека се појавија нови момци, мислам дека идејата и како игра репрезентацијата се доволно јасни. Мислам дека е време за трофеј и овој Куп е одлична можност. Јас сум секогаш достапен за репрезентацијата. Мојот најголем сон е да добијам титула во овој дрес. Бев многу близу неколку пати. Ова не се случи, но јас ќе продолжам да се обидувам. Јас секогаш ќе се борам за тоа, ги цитира зборовите на Меси, официјалниот Твитер на аргентинската репрезентација.

Аргентинците на првиот натпревар ќе се сретнат со Чиле, средбата ќе се одигра вечер во Рио де Жанеиро со почеток во 23 часот.

Во групата А се уште и селекциите на Парагвај, Боливија и Уругвај.

Купот на Америка 2021 се игра од 13 јуни до 10 јули во Бразил. Домаќин на турнирот ќе бидат градовите Бразилија, Кујаба, Гојана и Рио де Жанеиро.(МИА)

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ