ПочетнаВестиМицкоски: Како за 20 часа СДС и ДУИ крадат 10 милиони денари...

Мицкоски: Како за 20 часа СДС и ДУИ крадат 10 милиони денари преку продажба на струја додека народот осиромашува

Како се пљачка Македонија, граѓаните и ЕЛЕМ, денешно ЕСМ! Каква е врската помеѓу ЕЛЕМ/ЕСМ, албанската државна енергетска компанија КЕШ, компанијата ЕТМТ Енерџи ДООЕЛ Скопје (омилен купец на вишоците на струја на ЕЛЕМ/ЕСМ) и компанијата од Тирана ЕНЕРТРЕЈД?, пишува на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Вели, заедничкиот именител што ги поврзува сите овие субјекти е корупција и штета на граѓаните на Македонија.

Како?

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ