ПочетнаВестиОгромен интерес за ажурирање и пристапување кон ВМРО- ДПМНЕ

Огромен интерес за ажурирање и пристапување кон ВМРО- ДПМНЕ

Огромен интерес за ажурирање и пристапување кон ВМРО-ДПМНЕ, преполни се штабовите низ Македонија.
Благодарност до верните поддржувачи и носители на сите успеси на ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил објави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓија Сајкоски.

Приклучи се, за Македонија, за нашата заедничка иднина.
ВМРО-ДПМНЕ   отпочна процес на ажурирање на членството и зачленување на нови членови. Кој ќе се одвива од 01.10.2022 до 31.12.2022 год.

За таа намена ќе бидат отворени штабовите во сите општини во време од 17 до 21 часот.

 

 

Остави Коментар

Внеси го твојот коментар
Внеси го твоето име:

- Advertisment -spot_img

НАЈПОПУЛАРНИ